تاريخ : دو شنبه 11 آبان 1394 | 20:34 | نویسنده : مدیر

رییس کل بانک مرکزی از اجرایی شدن سیاست های اعتباری این بانک در رابطه با فروش اقساطی کالاهای داخلی از جمله وام 25 میلیونی خودرو از نیمه دوم آبان خبر داد.

بعد از تصویب سیاست های اعتباری بانک مرکزی برای اجرایی شدن بسته رونق اقتصادی که تسهیلات 25 میلیونی خودرو، کارت های اعتباری 10 میلیونی همچنین خرید دین کالاهای داخلی (خرید اوراق و اسناد تجاری به بهایی کمتر از مبلغ اسمی) از جمله آنها بودند، ولی الله سیف امروز در حاشیه همایش تراکنش در پاسخ به ایسنا درباره زمان اجرایی شدن این سیاست اظهار کرد: تمامی سیاست های اعتباری بانک مرکزی در رابطه با اجرایی شدن بسته رونق اقتصادی از نیمه دوم آبان ماه در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می شود.
وی همچنین در مورد میزان منابع لازم برای مجموع سیاست های اعتباری بانک مرکزی و تسهیلات دهی برای فروش اقساطی کالاهای داخلی رقم مشخصی اعلام نکرد، اما توضیح داد که بانک مرکزی در این مورد مسوول مراقبت از تاثیر ارائه این اعتبارات بر رشد نقدینگی و تورم نیز خواهد بود و با ملاحظات کافی این روند را پیش می برد.


برچسب‌ها: اخبار،اقتصاد

ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 11 آبان 1394 | 20:21 | نویسنده : مدیر

هیات بلندپایه اقتصادی ایالت باواریای آلمان روز شنبه دیدار 5 روزه خود را از ایران برای یافتن فرصت های بازرگانی، آغاز می کند.

سفر این هیات 130 نفری که از 31 اکتبر تا 4 نوامبر (9 - 13 آبان) طول خواهد کشید، پیشاپیش لغو قریب الوقوع تحریم های غربی علیه تهران صورت می گیرد.

«ایلزه ایگنر» وزیر اقتصاد ایالت باواریا که ریاست این هیات را به عهده دارد، روز اول نوامبر (10 آبان) به طور رسمی دفتر گسترش تجارت باواریا را در تهران، افتتاح خواهد کرد.


برچسب‌ها: اخبار،اقتصاد

ادامه مطلب