تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:36 | نویسنده : مدیر


نحوه دم کردن چای, نحوه نگهداری چای

 

چای؛ نوشیدنی محبوب ما ایرانیان است و در تمام مهمانی‌ها از جایگاه خاصی برخوردار است اما درست کردن یک چای خوش آب‌ و رنگ و خوش طعم حتما ریزه‌کاری‌های خاص خودش را دارد. شما می‌توانید با رعایت چند اصل ساده و اساسی از مهمانان نوروزی خود با چای خوش طعم و خوش عطری پذیرایی كنید. از این نكته‌های ساده غافل نشوید:

 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:31 | نویسنده : مدیر


دانشمندان به تازگی برای آگاهی بهتر از رفتار و زندگی زنبورها سنسورهای بسیار کوچکی ساخته‌اند که به پشت آنها متصل کرده اند.
 به گزارش فارس، ناپدید شدن زنبورها و از بین رفتن آنها دانشمندان را نگران کرده زیرا از بین رفتن زنبورها خسارت زیادی به سیاره ما می‌زند و به همین منظور دانشمندان سنسوری بسیار کوچک ساخته‌اند که بر پشت زنبور نصب کرده‌اند و از این طریق رفتار و زندگی زنبورها را می‌توانند ردیابی کنند.

این دستگاه توسط موسسه محیط زیست باغ‌های گیاه شناسی در «کیوگاردنز» در لندن طراحی شده است و اکنون در حال آزمایش است؛ دکتر «مارک اُنیل» سازنده این فناوری گفت: این فناوری جدید بر روی یک دستگاه نصب شده است. دستگاه شامل یک سنسور است که بر پشت زنبور نصب می‌شود.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:20 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار بین الملل , نیروهای ارتش یمن

شاهدان عینی از تبادل شدید آتش میان نیروهای ارتش یمن و نیروهای ارتش عربستان در طول مرزهای این دو کشور برای نخستین بار پس از آغاز تجاوز عربستانی ها به یمن خبر دادند.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شاهدان عینی گفتند که نیروهای ارتش یمن و انصار الله برای نخستین بار و در ششمین روز از تجاوز عربستان به مناطق مختلف یمن در طول مرزهای این دو کشور با نیروهای ارتش عربستان درگیر شدند.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:18 | نویسنده : مدیر


مضرات فست فود , پیتزای مخصوص

در میان فست فودها ژامبون معمولی از ژامبون تنوری بهتر است چون در اثر تنوری كردن، ممكن است تركیب‌های حلقوی در ژامبون ایجاد شود که این ترکیب‌ها سرطان‌زا هستند.

فست‌فودها، چه خوب چه بد، چه خوشمان بیاید چه خوشمان نیاید، واقعیت دنیای امروز هستند و رژیم غذایی ما را تغییر داده‌اند. در بسیاری از مواقع حتی بر خلاف میل باطنی خود باز هم مجبور به استفاده از این غذاها هستیم اما اگر می‌خواهید فست‌فود كم‌خطرتری بخورید، با این مطلب همراه شوید.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:14 | نویسنده : مدیر


ایدز,ویروس ایدز,علائم ابتلا به ویروس ایدز

از کجا بدانیم مبتلا به ایدز هستیم یا خیر؟
ایدز بیماری‌ست که توسط ویروسی به نام اچ آی وی منتقل می‌شود. این ویروس به تدریج قدرت دفاعی بدن را ضعیف می‌کند به طوریکه فرد به انواع عفونت‌ها و سرطان‌ها مبتلا شده و در نهایت منجر به مرگ می‌شود.
از زمانی که فرد به ویروس مولد ایدز (اچ آی وی) مبتلا می‌شود تا شروع بیماری ممکن است بیش از 10 سال طول بکشد چرا که ابتلا به اچ آی وی در ظاهر فرد مشخص نمی‌شود. در این مدت فرد سالم بوده و می‌تواند به کار و فعالیت خود ادامه دهد. ولی احتمال انتقال ویروس به دیگران وجود دارد.ادامه مطلب