تاريخ : دو شنبه 7 ارديبهشت 1394 | 20:28 | نویسنده : مدیر


زندگی,درسهای زندگی,مسیر زندگی

ارتباط زمان زندگی و صبر در وقت سختیها خودش را نشان میدهد

 

تحصیل موضوعی باارزش در زندگی و جامعه به شمار میرود. در مدرسه تاریخ انسانیت را به شما آموزش میدهد و کمکتان میکند در زمینه کاری خودتان استاد شده و برای کار کردن در دنیای واقعی آماده شوید. بدون آموزش و تحصیلات خوب، دستیابی فرد به موفقیت های زندگی دچار مشکل خواهد شد.

آموزشهایی که مدرسه و دانشگاه ارائه میدهد، با درسهایی که زندگی به اجبار به شما می آموزد قابل قیاس نیست. زندگی ما را به سمت موقعیتهایی سوق می دهد که خیلی وقتها باعث ویرانی ما میشود اما در عین حال به ما قدرت میدهد.ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 7 ارديبهشت 1394 | 20:20 | نویسنده : مدیر


خواندن درس,مطالعه کردن,عوامل موفقيت در امتحان

امتحان دادن ملاك قضاوت درباره ی معلومات دانش آموزان است

 

در امتحانات هم شاگرد و هم معلم پيشرفت خويش را مي آزمايند و از آنجا كه امتحانات اساس كار ارزشيابي تحصيلي است و از آن براي تعيين موارد قدرت و ضعف تحصيلي دانش آموزشان خواه و ناخواه هنوز نمره هاي امتحاني به كار مي رود و ملاك قضاوت درباره ي معلومات دانش آموزان است پس چه بهتر كه با فراگيري فنون صحيح امتحان دادن، سوابق تحصيلي درخشان و خوبي را از خود به جاي گذاريم.ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:36 | نویسنده : مدیر


نحوه دم کردن چای, نحوه نگهداری چای

 

چای؛ نوشیدنی محبوب ما ایرانیان است و در تمام مهمانی‌ها از جایگاه خاصی برخوردار است اما درست کردن یک چای خوش آب‌ و رنگ و خوش طعم حتما ریزه‌کاری‌های خاص خودش را دارد. شما می‌توانید با رعایت چند اصل ساده و اساسی از مهمانان نوروزی خود با چای خوش طعم و خوش عطری پذیرایی كنید. از این نكته‌های ساده غافل نشوید:

 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:31 | نویسنده : مدیر


دانشمندان به تازگی برای آگاهی بهتر از رفتار و زندگی زنبورها سنسورهای بسیار کوچکی ساخته‌اند که به پشت آنها متصل کرده اند.
 به گزارش فارس، ناپدید شدن زنبورها و از بین رفتن آنها دانشمندان را نگران کرده زیرا از بین رفتن زنبورها خسارت زیادی به سیاره ما می‌زند و به همین منظور دانشمندان سنسوری بسیار کوچک ساخته‌اند که بر پشت زنبور نصب کرده‌اند و از این طریق رفتار و زندگی زنبورها را می‌توانند ردیابی کنند.

این دستگاه توسط موسسه محیط زیست باغ‌های گیاه شناسی در «کیوگاردنز» در لندن طراحی شده است و اکنون در حال آزمایش است؛ دکتر «مارک اُنیل» سازنده این فناوری گفت: این فناوری جدید بر روی یک دستگاه نصب شده است. دستگاه شامل یک سنسور است که بر پشت زنبور نصب می‌شود.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:20 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار بین الملل , نیروهای ارتش یمن

شاهدان عینی از تبادل شدید آتش میان نیروهای ارتش یمن و نیروهای ارتش عربستان در طول مرزهای این دو کشور برای نخستین بار پس از آغاز تجاوز عربستانی ها به یمن خبر دادند.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شاهدان عینی گفتند که نیروهای ارتش یمن و انصار الله برای نخستین بار و در ششمین روز از تجاوز عربستان به مناطق مختلف یمن در طول مرزهای این دو کشور با نیروهای ارتش عربستان درگیر شدند.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:18 | نویسنده : مدیر


مضرات فست فود , پیتزای مخصوص

در میان فست فودها ژامبون معمولی از ژامبون تنوری بهتر است چون در اثر تنوری كردن، ممكن است تركیب‌های حلقوی در ژامبون ایجاد شود که این ترکیب‌ها سرطان‌زا هستند.

فست‌فودها، چه خوب چه بد، چه خوشمان بیاید چه خوشمان نیاید، واقعیت دنیای امروز هستند و رژیم غذایی ما را تغییر داده‌اند. در بسیاری از مواقع حتی بر خلاف میل باطنی خود باز هم مجبور به استفاده از این غذاها هستیم اما اگر می‌خواهید فست‌فود كم‌خطرتری بخورید، با این مطلب همراه شوید.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:14 | نویسنده : مدیر


ایدز,ویروس ایدز,علائم ابتلا به ویروس ایدز

از کجا بدانیم مبتلا به ایدز هستیم یا خیر؟
ایدز بیماری‌ست که توسط ویروسی به نام اچ آی وی منتقل می‌شود. این ویروس به تدریج قدرت دفاعی بدن را ضعیف می‌کند به طوریکه فرد به انواع عفونت‌ها و سرطان‌ها مبتلا شده و در نهایت منجر به مرگ می‌شود.
از زمانی که فرد به ویروس مولد ایدز (اچ آی وی) مبتلا می‌شود تا شروع بیماری ممکن است بیش از 10 سال طول بکشد چرا که ابتلا به اچ آی وی در ظاهر فرد مشخص نمی‌شود. در این مدت فرد سالم بوده و می‌تواند به کار و فعالیت خود ادامه دهد. ولی احتمال انتقال ویروس به دیگران وجود دارد.ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 24 اسفند 1393 | 22:33 | نویسنده : مدیر


شاهنامه فردوسی, پایان سرایش شاهنامه, 25 اسفندماه پایان سرایش شاهنامه

25 اسفند ماه مصادف با پایان سرایش شاهنامه

 

ســرآمــد کـنـون قـصـهٔ یــزدگــرد       بـه مـاه ســفــنــدارمـذ روز اِرد
ز هـجـرت شـده پـنـج هـشـتـاد بـار      بـه نــام جـهــان داور کــردگــار

 

شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ -۳۹۷ شمسی) حماسه‌ای منظوم و شامل حدود ۶۰٬۰۰۰ بیت است که در روز 25 اسفند سال 388 شمسی (400 قمری و 1010 میلادی) به اتمام رسید. شاهنامه فردوسی یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین حماسه‌های جهان است که سرایش آن سی سال به طول انجامید. 

 ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 24 اسفند 1393 | 22:23 | نویسنده : مدیر

کاهش کلسترول خون, پاکسازی کبد

این روزها در هر میوه فروشی که وارد می‌شوید آووکادو نیز به چشم می خورد. می توانید بودجه سبد میوه تان را طوری تنظیم کنید که از خواص فوق العاده این میوه نیز بهره‌مند شوید. آووکادو راهی طولانی را برای اثبات خواص خود پیموده است چون میوه چربی است و مصرف روزانه بیش از یک عدد توصیه نمی‌شود.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 22 اسفند 1393 | 13:12 | نویسنده :

سیدنی  (Sydney) مرکز ایالت نیو ساوت ولز و پرجمعیت ترین شهر واقع در سواحل جنوب شرق استرالیا است، در دریای تاسمان.
جمعیت: 4627000 (2011)
مساحت: 4689 مایل مربع (12145 کیلومتر مربع)
سال تاسیس: فوریه 7، 1788
نقشه سیدنی - 2013
نقشه سیدنی - 2013

سیدنی دارای موسسات و مکانهای فرهنگی گوناگونی می باشد. جاذبه های طبیعی و پوشش جانوریاین شهر نیز منحصر به فرد است.ادامه مطلب
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 30 صفحه بعد