تاريخ : یک شنبه 28 آبان 1396 | 21:16 | نویسنده : مدیر

زن و مرد بعد از عقد نکاح به خاطر ایجاد رابطه زوجیت حقوقی را بر هم پیدا می‌کنند لذا برخی نکاح را این‌چنین تعریف ‌کرده‌اند که نکاح رابطه‌ای حقوقی ـ عاطفی است که بوسیله عقد بین زن و مرد حاصل می‌گردد و به آنها حق می‌دهد که با یکدیگر زندگی کنند و مظهر بارز این رابطه حق تتمع جنسی است این تعریف شامل هر دو قسم نکاح یکی نکاح دائم و منقطع می‌شود البته برخی از حقوق‌دانان جدید آن را به گونه‌ای تعریف کرده‌اند که فقط شامل نکاح دائم می‌شود به این شرح: نکاح رابطه‌ای است بین زن و شوهر برای تشکیل خانواده. برای دست یافتن زن به حقوق خود در خانواده پیش‌نیازهایی لازم و ضروری است که برخی از آنها عبارتند از:ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 24 فروردين 1395 | 22:18 | نویسنده : مدیر

چند لحظه به خانواده تان فکر کنید. تک تک اعضا را در نظر بگیرید. اگر قرار باشد به روابط بین اعضای خانواده از 1 تا 20 نمره بدهید، هر رابطه چه نمره ای می گیرد؟


خانواده

آیا خدایی ناکرده رابطه ای دارید که نمره قبول دریافت نکند؟
در رابطه هایی که شما یک سرارتباط هستید، نمره 20 وجود دارد یا نه ؟
بعضی اوقات پیش می آید که نمره واقعی یک ارتباط 10 هم نیست، اما در مقابل فامیل و دوست و آشنا حتی به بالاتر از 20 می رسد!!
مادر و پسر با هم به بدترین شکل ممکن رفتار می کنند ولی در خارج از محیط خانواده جوری وانمود می کنند که هیچ مشکلی وجود ندارد و همه چیز گل و بلبل است.ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 27 بهمن 1394 | 11:17 | نویسنده : مدیر

کمتر مردی پیدا می شود که خود را موظف بداند که کارهای خانه را انجام دهد. بنابر عرف اجتماعی این مسئولیت بر عهده زنان گذاشته شده است، در صورتی که در شرع مقدس اسلام انجام کارهای منزل از وظایف زنان محسوب نمی شود. این روزها زنان شاغل و خانه دار به یک چیز فکر می کنند و آن هم خانه تکانی عید است.

 

کمک کردن اقایان در منزل


ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 3 اسفند 1393 | 14:37 | نویسنده : مدیر


احکام,احکام وضو,وضو گرفتن,آیا کاشت ابرو مانع از وضو هست

برای شش چیز وضو گرفتن واجب است:

 

1. برای نمازهای واجب غیر از نماز میت. 2. برای سجده و تشهد فراموش شده. 3. برای طواف واجب خانه‌ی كعبه. 4. اگر نذر یا عهد كرده یا قسم خورده باشد كه وضو بگیرد. 5. اگر نذر كرده باشد كه جائی از بدن را به خط قرآن برساند. 6. برای آب كشیدن قرآنی كه نجس شده و...
 ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 23 بهمن 1393 | 10:38 | نویسنده : مدیر


همیشه اولین گام به سوی موفقیت در نگاه به درون است. کارآفرینان موفق می دانند که چگونه قدرت های درونی و غرایز خود را کنترل کنند. شناخت دقیق از خود که در این اشخاص وجود دارد، آنها را به سمت اقدامات صحیح در سرمایه گذاری های کاری سوق می دهد. اگر این افراد خودآگاهی دقیقی نداشتند، با موانعی  همچون ناتوانی در کنترل احساس مواجه بودند و این موانع آنها را به سمت شکست می کشاند.

با خودشناسی و آگاهی از ویژگی ها و قابلیت های خود بهتر می توانید ابزار مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت را فراهم کنید. بسیاری از کارآفرینان جدید، برای به دست آوردن مزیت رقابتی تلاش بسیاری می کنند و شما باید از اهرم شکست ها برای به دست آوردن موفقیت های بزرگ تر استفاده کنید. شکست شما را تشنه موفقیت می کند و عطش واقعی در زمان های سخت و موقعیت های دشوار ایجاد می شود.

کارآفرینان موفق, الگوهای کارآفرینی,رسیدن به موفقیتادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 16 بهمن 1393 | 18:52 | نویسنده : مدیر

 امروزه انسان ها همانند گذشتگان خود را آرزوها و خواسته هایی رو به رو هستند که به ناچار برای رسیدن به آن ها باید هزینه هایی بپردازند. اما متاسفانه شرایط اقتصادی و دخل و خرج زندگی به بسیاری از ما اجازه نمی دهد تا به تمامی آنچه دلمان می خواهد، دست یابیم و در نتیجه هیچ راهی جز کاستن هزینه های غیرضروری نداریم؛ از این رو 21 کلید این شماره را به مدیریت هزینه ها در زندگی شخصی و خانوادگی اختصاص دادیم؛ چرا که یقین داریم برخی از شما در این زمینه اقداماتی را هم انجام داده اید و یا بسیاری از شما مایلید این کار را از هم اکنون آغاز کنید.

مسلما مهم تر از همه این توصیه ها برای موفقیت در این امر، ایجاد ساختاری عملی و داشتن تعهدی درونی برای اجرای آن هاست؛ پس با ما همراه باشید.

چندی پیش در فیلمی دیدم خانمی برای اینکه بتواند در هزینه های خود صرفه جویی کند، کارت اعتباری خود را در ظرف آبی در فریزر گذاشته بود تا یخ بزند و به راحتی قابل استفاده نباشد! شما هم اگر هیچ یک از توصیه های این بخش برایتان کارساز نبود، در نهایت از این روش استفاده کنید! هرچند آن خانم هم طاقت نیاورد و برای خرید از حراجی مجبور شد با سشوار یخ آن را آب کند!

مدیریت هزینه های خانواده با 21 کلید!ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 13 بهمن 1393 | 12:53 | نویسنده : مدیر


ازدواج,ازدواج در ایران باستان,چگونگی ازدواج در ایران باستان

ایرانیان باستان چگونه ازدواج می کردند
خانواده که امروز نیز از مقدس‌ترین نهادهای اجتماعی به شمار می‌رود، همواره در این سرزمین از اهمیت والایی برخوردار بوده است. تا بدان ‌جا که در اعتقادات ایرانی تشکیل خانواده به صورت تکلیفی دینی در آمده است.
در آن زمان که زن‌ربایی و حتی خرید زن در میان بسیاری از ملل و اقوام هند و اروپایی معمول و متداول بود، ازدواج ایرانی در سایه نظم و نسقی که آیین زرتشت آورده بود، نتیجه عقد بود.

وجود ایزد بانوانی چون آناهیتا و اشی و نقش آنان در تفکرات ایرانی اهمیت خانواده را بیشتر می‌نمایاند.
آناهیتا با صفات نیرومندی، زیبایی و خردمندی، به صورت ایزد بانوی عشق و باروری نیز در می‌آید، زیرا چشمه حیات از وجود او می‌جوشد و بدین گونه «مادر خدا»‌ نیز می‌شود. و اشی نماد توانگری و بخشش، ایزد بانویی است که پیشرفت و آسایش به خانه‌ها می‌برد و خرد و خواسته می‌بخشد.ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 12 بهمن 1393 | 11:53 | نویسنده : مدیر


تقویت اراده,راه های تقویت اراده, اراده قوی

آیا گاهی احساس می کنی حوصله نداری دست به کاری بزنی؟ آیا گاهی احساس می کنی در برابر کاری که باید انجام دهی، مقاومت به خرج می دهی و بهانه می آوری؟ آیا عادت هایی داری که دلت می خواهد آن را تغییر دهی، ولی اراده قوی و قدرت لازم را نداری؟

یادت باشد قدرت اراده و انضباط می تواند زندگی ات را متحول کرده و قدرت درونی ات را که برای موفقیت و رشد معنوی مهم است، فعال کند. داشتن یا نداشتن این مهارت ها عامل عمده ای است که تو را به سوی موفقیت یا ناکامی می برد. این قضیه برای تمام امور خواه پیش پاافتاده یا اساسی نیز بسیار مهم است.ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 8 بهمن 1393 | 23:59 | نویسنده : مدیر


ضایعات مواد غذایی,از بین بردن ضایعات مواد غذایی


با این نکات و روش‌های جدیدی که خود پیدا می‌کنید، ضایعات مواد غذایی را به حداقل رسانده، از همه قسمت‌های مواد خوراکی دوباره استفاده کنید.

1- از قسمت سفید پیازچه بیش‌تر استفاده کنید. ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی پیازچه را داخل ظرف آب و در برابر نور خورشید قرار دهید تا دوباره رشد کرده، هر چند روز یک بار، بتوانید از قسمت‌های سبز آن استفاده کنید و مدتی طولانی پیازچه تازه داشته باشید.

2- قبل از تاریخ انقضاء شیر و دلمه بستن، از آن برای درست کردن پنیر استفاده کنید.

3- از لرد قهوه دوباره استفاده کنید. از آن برای فراری دادن مورچه‌ها، به عنوان خوشبوکننده و از بین بردن بوهای نامطبوع و رشد گیاهان استفاده نمایید.
.

.

.ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 6 بهمن 1393 | 18:24 | نویسنده : مدیر
صفحه قبل 1 صفحه بعد