تاريخ : چهار شنبه 8 بهمن 1393 | 14:53 | نویسنده :

 

آموزش پنل لایه ها در فتوشاپ - قسمت اول


Layer panel جایی است که تمام کارهای مرتبط با لایه ها در آن انجام می شود، کارهایی از قبیل اضافه کردن و حذف کردن لایه ها، اضافه کردن لایه های ماسک، تغییر blend mode لایه ها، خاموش و روشن کردن لایه ها، تغییر نام لایه ها، گروه بندی لایه ها و تمام چیزهایی که با لایه ها سر و کار دارد در این پنل انجام می شود. از آنجایی که پنل لایه ها از پرکاربردترین پنل های فتوشاپ است هنگام باز کردن فتوشاپ به صورت پیش فرض در دسترس است.
در حالت پیش فرض در قسمت پایین سمت راست فتوشاپ آن را می یابید. من اینجا از فتوشاپ CS5 استفاده می کنم ولی در دیگر ورژن ها نیز پنل لایه ها در این قسمت قرار دارد.


اگر به هر دلیلی پنل لایه ها در پنجره فتوشاپ شما وجود ندارد می توانید از منوی بالا در بخش Window گزینه Layers را انتخاب کنید. اگر علامت تیک کنار آن فعال باشد یعنی پنل لایه ها در پنجره فتوشاپ قابل مشاهده است. اگر علامت تیک کنار Layers وجود ندارد روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود.

 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 23 دی 1393 | 20:32 | نویسنده : مدیر

  امروزه داروهاي متعدد شيميايي براي درمان قارچ هاي مختلف پوستي در داروخانه ها به فروش مي رسد اما دست سخاوتمند طبيعت نيز مواد طبيعي براي رفع اين مشكل ارزاني داشته است.

سير

معروفيت سير و تاثير آن بر سلامتي به يكي دو مورد خلاصه نمي شود.  سير علاوه بر اينكه ضد قارچ عالي پوست محسوب مي شود، خواص ضدعفوني، آنتي بيوتيكي، ضدفشار خون، ضداسپاسم عضلاني، ضدعفوني كننده روده ها و ريه ها نيز دارد. اگر دچار قارچ پوستي شده ايد، سير ساييده شده را مستقيما روي پوست بماليد. توجه داشته باشيد كه اين كار روي پوست حساس باعث احساس سوزش مي شود.


برچسب‌ها: قارچ هاي پوستي | حنا | سير | گريپ‌فروت

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 23 دی 1393 | 1:36 | نویسنده : مدیر

 امکان نبوت نزد ابن سينا

 


تبيين اين مسئله، براساس مباني، کيفيت و اقسام آن، در آثار ابن سينا به اين شرح است:
1. امکان نبوت. ابن سينا براساس تفاوت مراتب عقل نظري در انسان ها، امکان نبوت را براساس نيرومندترين مرحله ي « حدس » که آن را « قوّه ي قدسيه » مي نامد، توجيه مي کند. (1) پس انبيا، انسان هايي هستند که از نظرقوّه ي حدس، در عالي ترين درجه ي کمال اند.
اما اين « حدس » چيست؟ ابن سينا فرق حدس را با « فکر » در اين مي داند که:
فکر و تفکر بر دو حرکت استوارند: يکي حرکت از مطلوب مجهول به سوي مقدمات ( حد وسط ها و امثال آنها ) است. و حرکت دوم از اين مقدمات است به سوي آن مطلوب، با هدف فهم و درک آن.
اما اگر انسان، در دست يافتن به فهم اين مجهول، با سرعت و به صورت دفعي، مقدمات لازم را در ذهن خود داشته باشد، بدون نياز به حرکت، آن را « حدس » مي نامند.ادامه مطلب
صفحه قبل 1 صفحه بعد