تاريخ : شنبه 14 فروردين 1395 | 21:15 | نویسنده : مدیر

میزان نوشت: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 از مشخص شدن اولویت های حذف یارانه 24 میلیون پردرآمد خبر داد و گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی افراد را در اختیار دارد.

محمدرضا پورابراهیمی گفت: براساس قانون، یارانه باید به افرادی تعلق گیرد که با میزان درآمد آنها تناسب دارد اما این موضوع در دولت گذشته و کنونی رعایت نشد. براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 95، دولت مکلف شد نسبت به حذف یارانه 3دهک بالای درآمدی اقدام کند و منابع آن باید صرف اشتغالزایی در کشور شود.

پورابراهیمی اظهار داشت: 3 دهک بالای درآمدی حدود 24 میلیون نفر از خانوار ایرانی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: منابع آزاد شده از محل حذف یارانه این افراد، صرف اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 در مورد معیار حذف یارانه 24 میلیون خانوار پردرآمد ایرانی نیز گفت: بخش عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنان است که در این گروه ها قرار دارند:

 ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 25 دی 1394 | 20:31 | نویسنده : مدیر

 در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در صورت حصول توافق نهائی بین وزارت کشور و شورای نگهبان، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه های انتخابیه به صورت الکترونیک، اجرا خواهد شد.

 
وزارت کشور


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 25 دی 1394 | 20:25 | نویسنده : مدیر

مشاور اقتصادی و بیمه ای معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: از اواخر دی ماه فروش بیمه ازدواج آغاز می شود و تلاش شده در آن نیازهای جوانان هنگام ازدواج دیده شود.

 
ازدواج


ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 11 آبان 1394 | 20:34 | نویسنده : مدیر

رییس کل بانک مرکزی از اجرایی شدن سیاست های اعتباری این بانک در رابطه با فروش اقساطی کالاهای داخلی از جمله وام 25 میلیونی خودرو از نیمه دوم آبان خبر داد.

بعد از تصویب سیاست های اعتباری بانک مرکزی برای اجرایی شدن بسته رونق اقتصادی که تسهیلات 25 میلیونی خودرو، کارت های اعتباری 10 میلیونی همچنین خرید دین کالاهای داخلی (خرید اوراق و اسناد تجاری به بهایی کمتر از مبلغ اسمی) از جمله آنها بودند، ولی الله سیف امروز در حاشیه همایش تراکنش در پاسخ به ایسنا درباره زمان اجرایی شدن این سیاست اظهار کرد: تمامی سیاست های اعتباری بانک مرکزی در رابطه با اجرایی شدن بسته رونق اقتصادی از نیمه دوم آبان ماه در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می شود.
وی همچنین در مورد میزان منابع لازم برای مجموع سیاست های اعتباری بانک مرکزی و تسهیلات دهی برای فروش اقساطی کالاهای داخلی رقم مشخصی اعلام نکرد، اما توضیح داد که بانک مرکزی در این مورد مسوول مراقبت از تاثیر ارائه این اعتبارات بر رشد نقدینگی و تورم نیز خواهد بود و با ملاحظات کافی این روند را پیش می برد.


برچسب‌ها: اخبار،اقتصاد

ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 11 آبان 1394 | 20:21 | نویسنده : مدیر

هیات بلندپایه اقتصادی ایالت باواریای آلمان روز شنبه دیدار 5 روزه خود را از ایران برای یافتن فرصت های بازرگانی، آغاز می کند.

سفر این هیات 130 نفری که از 31 اکتبر تا 4 نوامبر (9 - 13 آبان) طول خواهد کشید، پیشاپیش لغو قریب الوقوع تحریم های غربی علیه تهران صورت می گیرد.

«ایلزه ایگنر» وزیر اقتصاد ایالت باواریا که ریاست این هیات را به عهده دارد، روز اول نوامبر (10 آبان) به طور رسمی دفتر گسترش تجارت باواریا را در تهران، افتتاح خواهد کرد.


برچسب‌ها: اخبار،اقتصاد

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 | 21:8 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار سیاسی , اظهارات وزیر کشور در مجلس

حضور وزیر کشور در نخستین جلسه علنی مجلس در هفته جاری جهت ارائه توضیحات مربوط به سخنرانی دو ماه پیش او- که در آن به وجود پول های کثیف در روندهای انتخاباتی اشاره شده بود- نه تنها از حجم سئوالات مطرح شده نکاست، بلکه موجب ایجاد پاره ای ابهامات جدیدتر شد.
به گزارش میزان پیگیری موضوع ثبت 2814 شرکت با یک آدرس در یکی از جزایر و یا مشترک بودن کد پستی 99 در صد شرکت های ثبت شده در آن جزیره ، اگر چه در سطح اداره ثبت شرکت ها و یا سازمان مالیاتی کشور، جهت رفع کاستی های قانونی ضروری است، اما استفاده وزیر کشور از چنین شاهد مثالی برای اثبات نقش پول های کثیف در فرآیندهای سیاسی کشور به ویژه در سال انتخابات غیرقابل توجیه می نماید.ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 فروردين 1394 | 20:20 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار بین الملل , نیروهای ارتش یمن

شاهدان عینی از تبادل شدید آتش میان نیروهای ارتش یمن و نیروهای ارتش عربستان در طول مرزهای این دو کشور برای نخستین بار پس از آغاز تجاوز عربستانی ها به یمن خبر دادند.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شاهدان عینی گفتند که نیروهای ارتش یمن و انصار الله برای نخستین بار و در ششمین روز از تجاوز عربستان به مناطق مختلف یمن در طول مرزهای این دو کشور با نیروهای ارتش عربستان درگیر شدند.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 19 اسفند 1393 | 21:51 | نویسنده : مدیر

images تلفن‌های هوشمند بدون نیاز به سیم‌کارت

 

بسیاری از کارشناسان صنعت تلفن‌همراه معتقدند که با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی سیم‌کارت‌های تلفن‌همراه باید بسیار سریع‌تر از دور خارج می‌شدند.

دکتر مارکوس یان، متخصص تکنولوژی‌های نوین ارتباطی دانشگاه کبمریج اظهار کرد: نخستین سیم‌کارت‌ها در سال ۱۹۹۰ پدیدار شدند که پس از حدود ۲۵ سال همچنان باید برای استفاده از تلفن‌همراه به طور مستقیم سیم‌کارت را درون تلفن‌همراه قرار داد.

بر اساس اطلاعات مجله های تک وی در ادامه ضمن انتقاد از پیشرفت ضعیف صنعت شبکه‌های تلفن‌همراه در طول سالیان گذشته افزود: تکنولوژی مورد نیاز جهت کنار گذاشتن سیم‌کارت هم اکنون نیز موجود است،

 

چرا که تنها می‌توان با قرار دادن مستقیم مدار سیم‌کارت در تلفن‌همراه نیاز فیزیکی به آن را رفع کرد و کاربر را قادر ساخت تا تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به همراه چند فاکتور امنیتی دیگر به راحتی از شبکه تلفن‌همراه استفاده کند.ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 19 اسفند 1393 | 20:42 | نویسنده : مدیر

 

اخبار,اخبار سیاسی ,اعضای مجلس خبرگان رهبری

اعضای مجلس خبرگان رهبری در جلسه بعد از ظهر امروز خود اعضای هیات رئیسه این مجلس را انتخاب کردند.

به گزارش فارس، انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در جریان هفدهمین اجلاسیه دوره چهارم این مجلس برگزار شد.

آیت الله علی اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، گفت: در این انتخابات آیت الله شاهرودی به عنوان نائب رئیس اول و  آیت الله موحدی کرمانی به عنوان نائب رئیس دوم از سوی اعضای خبرگان رهبری برگزیده شدند.ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 19 اسفند 1393 | 20:37 | نویسنده : مدیر

روزنامه آرمان مدعی شده، مباحث هسته‌ای و مذاکرات محور دیدار آیت‌ا... هاشمی با مقام معظم رهبری بوده است. در این دیدار آیت‌ا... هاشمی به فرمایشات چندی قبل مقام معظم رهبری اشاره و توضیحاتی درباره برخی موضوعات مطرح شده از سوی ایشان داد که مقام معظم رهبری پس از تمام شدن اظهارات آیت‌ا... هاشمی به او جملاتی با این مضمون که «روز گذشته آقای روحانی اینجا بود و در مورد مذاکرات راضی خارج شد» بیان کردند.

تدابیر مقام معظم رهبری آنچنان بود که پس از این دیدار مشی تیم مذاکره‌کننده کشورمان تا حدودی به‌صورت نامحسوس تغییر کرد و به قولی دست آنها برای مذاکرات بازتر شد.تاريخ : یک شنبه 10 اسفند 1393 | 18:26 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار اجتماعی , پرونده اختلاس

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت: یکی از کارمندان کمیته امداد امام شهرستان تویسرکان در چند سال گذشته از محل تسهیلات خود اشتغالی مددجویان این نهاد 12 میلیارد ریال اختلاس کرده است.
به گزارش ایرنا علیرضا ابراهیمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر افزود: یکی از کارمندان کمیته امداد تویسرکان بخشی از وام های اشتغال و خودکفایی مددجویان را با ساز و کارهایی به حساب خودش واریز کرده است.ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 10 اسفند 1393 | 18:25 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار اجتماعی,اخبار شبکه های اجتماعی

بر اساس نتایج پژوهشی جدید، 56 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی به بیماری‌های روانی مانند اضطراب و نداشتن تعادل مبتلا هستند.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، بر اساس این پژوهش که در سایت اینترنتی "مای لایف دات کام" انجام شده، 56 درصد کاربران شبکه های اجتماعی به بیماری هایی مانند "فومو" یا دغدغه از دست دادن اشیا و فشار عصبی مزمن مواجه هستند، و 50 درصد به خاطر ناتوانی از تحمل فشارهای روانی در اندیشه استراحت به دور از "فیسبوک" و "تویتر" هستند.
 ادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 4 اسفند 1393 | 18:9 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار سیاست  خارجی,مذاکرات  ایران وآمریکا

مذاکرات دوجانبه هیات‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا پس از سه ساعت پایان یافت.
به گزارش ایسنا، دومین دور گفت‌وگوهای هسته‌ای وزیران خارجه ایران و آمریکا که از صبح روز دوشنبه در هتل پرزیدنت ویلسون آغاز شده بود در حالی پایان یافت که منابع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده‌اند دور بعدی مذاکرات هفته آینده است.
 ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 26 بهمن 1393 | 17:18 | نویسنده :

 

 اورهال هواپیمای جنگنده f14 در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در همان پرواز اول تمام استانداردها را تائید می‌کند و وارد چرخه عملیاتی می‌شود که این نشان دهنده دقت عمل گروه‌های نگهداری و فنی متخصصین ایرانی است.

جنگنده14

 

 

اورهال هواپیمای جنگنده f14

 ادامه مطلب

 


 

تصاویر باور نکردنی از کوچ دسته جمعی در اقیانوس

گلدن استینگ ریز«Golden sting rays» نوع خاصی از ماهی است که دو بار در سال از آبهای خلیج مکزیک به مکان های گرمتر مهاجرت می کندو تصاویرباورنکردنی در اعماق اقیانوس به وجود می آورد.

 ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 25 بهمن 1393 | 17:53 | نویسنده :

 

تصاویر مجری برنامه های زنده داعش

تکفیری های لیبی که به تازگی با ابوبکر بغدادی بیعت کرده اند، وارد ساختمان رادیو و تلویزیون سرت شدند و شروع به پخش برنامه های خود کردند. مجری برنامه های زنده داعش، تصاویر خود را هم منتشر کرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تکفیری های وابسته به گروهک تروریستی داعش، کنترل ساختمان رادیو سرت لیبی را به دست گرفته اند و برنامه های خود را پخش می کنند.

 ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 23 بهمن 1393 | 10:35 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبارسیاست  خارجی, راهپیمایی22بهمن

بازتاب برگزاری مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، توجه مطبوعات بین‌المللی به سخنرانی رئیس‌جمهور در حاشیه مراسم ۲۲ بهمن، افشای سند جدیدی درباره رویارویی ایران و آمریکا در عرصه سایبری، چشم‌انداز بهبود روابط ایران و عربستان سعودی و نگرانی رژیم اسرائیل از عملیات مشترک نیروهای سوری، ایرانی و حزب‌الله در سوریه، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.برگزاری مراسم سالگرد پیروزی انقلاب در ایران، مهم‌ترین موضوع مربوط به ایران است که از روز گذشته تاکنون مورد توجه شماری از مطبوعات و رسانه‌ها قرار گرفته است.ادامه مطلب

 

بیانات در دیدار جمعى از فرماندهان و کارکنان نیروى هوایى

    در روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

    بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌(۱)
 خوشامد عرض میکنم به برادران عزیز، مسئولان مشاغل بسیار حسّاس در بخش مهمّی از نیروهای مسلّح، یعنی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و پدافند. و این روز را که در واقع روز نیروی هوایی است، به همه‌ی شما، به همه‌ی کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پدافند و به خانواده‌های شما تبریک عرض میکنم. از گروه سرود هم به‌خاطر اجرای خوبشان تشکّر میکنیم.


ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 19 بهمن 1393 | 11:31 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبار اجتماعی , سرعت اینترنت

افتضاح سرعت اینترنت موبایل ها و مودم ها و همچنین قطع مکرر موبایل و آنتن دهی فضاحت بار، صدای کاربران را بیش از پبیش در آورده است.

به گزارش انتخاب سرعت فاجعه بار اینترنت مودم ها و موبایل ها که اساسا هیچ شباهتی به ادعاهای شرکت زیرساخت و وزارت ارتباطات ندارد، باعث عصبانیت و آزار روزافزون کاربران شده است، چراکه این وضعیت نه تنها نسبت به شرایط نامناسب در دولت قبل تغییری نکرده، بلکه بعضا اشکالات را جدی تر و بدتر از قبل کرده است.

در همین حال، شرایط شهرها و شهرستان های کشور نسبت به تهران اسفناک تر است. در برخی از شهرها از جمله شهرهای شمالی کشور، اینترنت کاربران 4 تا 5 ساعت در روز قطع می شود و در کمال تعجب هیچ کس حاضر به پاسخگویی در آن مورد و حتی رفع آن مشکل و جلوگیری از تکرار مجدد آن نیست.
 ادامه مطلب
تاريخ : یک شنبه 19 بهمن 1393 | 11:28 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخبارسیاسی,مجلس خبرگان

عضو مجلس خبرگان رهبری از تعیین ریاست مجلس خبرگان همزمان با اولین روز تشکیل جلسات خبرگان رهبری (19 اسفندماه) خبر داد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، از انتخاب رییس مجلس خبرگان در ماه آینده خبر داد و گفت: اجلاس خبرگان در روزهای 19 و 20 اسفند (سه‌شنبه و چهارشنبه) برگزار می‌شود و در روز اول یعنی 19 بهمن رییس خبرگان رهبری تعیین خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اعضای مجلس خبرگان پس از برگزاری اجلاس در روز پنجشنبه 21 اسفند به دیدار مقام معظم رهبری شرفیاب خواهند شد.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 17 بهمن 1393 | 23:15 | نویسنده : مدیر

توکلی گفت: خانم شیرین عبادی مدتی قبل از انقلاب، دادستان تهران بوده، تعداد زیادی از پرونده‌ی‌ جوانان انقلابی به دستور وی به دادگاه‌نظامی ارجاع داده است تا در دادگاه نظامی سخت ترین مجازات‌ها و شکنجه‌ها در انتظار آن‌ها باشد.
شیرین شکنجه گر دیروز فعال حقوق بشر امروز!
 اسناد و دست‌نوشته‌های شخصیت‌های سیاسی همواره یکی از مهمترین منابع ارجاع پژوهشگران، برای شناخت صحیح از مقاطع مختلف تاریخ است. هنگامی که عده‌ای سعی در وارونه جلوه‌دادن تاریخ دارند و به نوعی بزک‌کردن خصلت‌های غلط یک حاکم دارند، این اسناد و دست‌نوشته‌ها، شاهد خوبی برای برملاکردن دروغ‌گویی‌ها هستند. برای شناخت بهتر تاریخ دوران حکومت رژیم پهلوی و روشن شدن چندین شبهه تاریخی که چند وقتی است از طرف دشمنان انقلاب اسلامی مطرح شده است، با یعقوب توکلی، استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ معاصر به گفت‌وگو نشستیم. توکلی در این گفت‌وگو با استناد به گفته‌ها و خاطرات درباریان به تعدادی از این شبهات درباره رژیم پهلوی پاسخ داد. بعضی از گفته‌های توکلی، تا به امروز در فضای رسانه‌ای کمتر انتشار یافته است.

توکلی در ابتدای این گفت‌وگو، با اشاره به هدف روی کارآمدن محمدرضا پهلوی، گفت:از نظر بنده، رژیم پهلوی بر اساس اندیشه‌ای بر سر کار آمد‌ که ‌تلاش می‌کرد، برای تغییر جامعه ایران، اسلام٬ دین٬ فرهنگ و پیشینه تاریخی این سرزمین را کنار زند و جریان‌های ضددینی مثل جریان بابیه، بهاییت٬ یهود و زرتشتیان مخالف اسلام را در خدمت ‌گیرد.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 17 بهمن 1393 | 22:46 | نویسنده : مدیر


اخبار,اخباراجتماعی ,عمره نوروزی

رئیس سازمان حج و زیارت قیمت نهایی عمره نوروزی 94 را اعلام کرد.
سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اعزام زائران به سرزمین وحی در ایام نوروز اظهار  کرد: بر اساس برنامه ریزی‌ها تعداد پروازهای عمره در ایام نوروز افزایش خواهد یافت.
 
وی در ادامه  در خصوص هزینه عمره نوروزی  گفت: هزینه عمره نوروزی 8درصد معادل 200 هزار تومان افزایش یافته است.

اوحدی با اشاره به اینکه مرحله اول اعزام عمره 21اسفند پایان می‌یابد،  بیان کرد: تعداد اعزام زائران عمره به مرز 200هزار نفر رسیده است و بر اساس برنامه ریزی‌ها تا پایان مرحله اول 320هزار نفر به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
 ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 17 بهمن 1393 | 22:45 | نویسنده : مدیر


کمتر کسی پیدا می شود که از این پیامک های تبلیغاتی شاکی نباشد حال داستان این پیامک های تبلیغاتی چیست...؟!

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پیامک های که گاه و بیگاه باعث کلافه شدن کاربران شده و برای همه سوال شده که چرا این پیامک ها تمامی ندارد. اما گذشته از محتوا، این امر از لحاظ سودآوری اقتصادی هم بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی سه نوع ارسال پیامک در کشور صورت می گیرد که عبارتند از ارسال مشترکان شخصی با سیم کارت، ارسال انبوه توسط خطوط با سرشماره 1000، 2000، 3000 و 5000 و ارسال مشارکتی و تعاملی. در این بین مخابرات به ازای هر ارسال پیامک انبوه توسط نوع دوم از شرکت ها مبلغ 62 ریال دریافت می کند.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 17 بهمن 1393 | 11:26 | نویسنده :

هواپیما غول پیکر سی-130 برای نخستین توسط متخصصان ایرانی دوباره به پرواز در آمد

کارکنان گردان نگهداری و بازآماد پایگاه هفتم سرلشکر خلبان شهید عباس دوران شیراز با انجام ۲۰ هزار نفر ساعت تخصصی یک فروند هواپیمای سی-۱۳۰ را بازآماد(اورهال) کردند.

از این هواپیمای غول‌پیکر در شرایط جنگی معمولا برای ماموریت‌هایی چون اعزام نیروها به مناطق جنگی، انتقال ابزار و ادوات سنگین به مراکز درگیری و عملیاتی، سوخت‌رسانی هوایی، جابه‌جایی سریع و تاکتیکی نیروها استفاده می‌شود.

همچنین در شرایط غیر جنگی از این هواپیما در عملیات جستجو و نجات، تحقیقات علمی، شناسایی آب‌وهوا، گشت دریایی و در برخی موارد احفای حریق هوایی استفاده می‌شود.

سی-۱۳۰ (هرکولس) در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای را در ترابری و حمل و نقل نیروها و مهمات ایفا کرده است.

 ادامه مطلب
 سربازان گارد ویژه ارتش چین در سرمای سرد زمستان دامنه کوه درحال تمرین در زندگی شرایط سخت.

سربازی در برف

 

 

سربازی در برف

 

 ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 17 بهمن 1393 | 10:44 | نویسنده :

 

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از منابع آگاه نوشت،  سران ارشد شرعی داعش، دستور داده بودند خلبان اردنی، گرسنه سوزانده شود.

این منابع که روزنامه لبنانی الاخبار، نام آن ها را فاش نکرده است، خاطر نشان کردند که  "معاذ الکساسبه"  در ساختمانِ مجاور ساختمانِ پلیس داعش در شهر رقه  سوزانده شد.

به گفته این منابع، انتخاب این مکان برای سوزاندن خلبان اردنی به این دلیل بود که در این محل، 25 تن از عناصر داعش، پیش از اسارت الکساسبه، در حمله هوایی جنگنده های ائتلاف بین المللی، به هلاکت رسیده بودند.

خلبان اردنی گرسنه سوزانده شد

 ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 16 بهمن 1393 | 18:56 | نویسنده : مدیر

 گروهک تروریستی داعش قصد دارد با راه اندازی شبکه های ماهواره ای اخبار خود را بهتر و با سیاست های خودش به تمام جهان مخابره کند تا بتواند موجی از داعش هراسی را در دنیا ایجاد کند.

با شبکه‌های تلویزیونی داعش آشنا شوید!
 
گروهک تروریستی داعش از همان ابتدای آغاز کار و شروع جنایت های وحشیانه اش از اینترنت و شبکه های اجتماعی به عنوان رسانه برای ایجاد رعب و وحشت و جذب مخاطب به خوبی استفاده کرد. با اینکه استفاده از تکنولوژی میان سلفی و تکفیری منع و حرام دانسته شده اما این گروهک تروریستی در مقایسه با همتایان تکفیری خود، بیشتر از ابزارها به عنوان رسانه های خود استفاده کرده است.

فعالیت‌های رسانه ای این گروهک تروریستی پیش‌تر در شبکه اجتماعی توییتر انجام می گرفت. اما هم اکنون داعشی ها تصمیم گرفتند که برای جدی کردن فعالیت های رسانه ای خود رسانه های مستقلی ایجاد کنند. به گفته برخی رسانه های خارجی داعش قصد راه اندازی ۱۰ شبکه تلویزیونی را در دستور کار خود دارد تا بتواند با رسانه های خود جهانیان را از قدرت نداشته خود بترسانند.
 ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 16 بهمن 1393 | 18:48 | نویسنده : مدیر

 

 

ماهواره ملی فجر تا ظهر امروز ۴۸ بار به دور زمین چرخید.

 
 

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع(سازنده و هدایت کننده ماهواره ملی فجر) با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: ماهواره ملی فجر در ارتباط با شبکه ایستگاه های زمینی ضمن گزارش آخرین وضعیت خود آوای الکترونیکی لبیک یا رسول الله(ص) و پیام صلح و دوستی ملت ایران را در فضا طنین انداز و به زمین مخابره کرد.

پس از پرتاب موفقیت آمیز و استقرار ماهواره ملی فجر در مدار زمین ارتباط بین ماهواره و شبکه ایستگاه زمینی برقرار و دریافت اطلاعات از ماهواره توسط شبکه زمینی توسط ایستگاه ثابت و سیار انجام می پذیرد و تمامی اطلاعات به دست آمده در مرکز هدایت و کنترل فضایی کشور تجمیع و برای کنترل و مدیریت ماهواره مورد تحلیل قرار می گیرد.

ماهواره ملی فجر از لحظه پرتاب تا ساعت 14:00 امروز، 48 بار بر دور کره زمین چرخیده است.تاريخ : چهار شنبه 15 بهمن 1393 | 14:35 | نویسنده :

 

رئیس جمهور در جمع مردم اصفهان:


اصفهان نصف جان ایران است /ایران راه توسعه را ادامه می دهد


قدس آنلاین:رئیس جمهور کشور در جمع مردم اصفهان گفت: ملت از تحریم و تهدید نمی‌ترسد و راه توسعه را ادامه خواهد داد.

 

 

به گزارش قدس آنلاین از اصفهان، حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی امروز پس از ورود به میدان نقش جهان در سخنان مبسوطی اظهارداشت: اینجا نصف جهان است و اگر هم اصفهان نصف جهان هم نباشد، نصف جان ایران است.

وی افزود: به بزرگان اصفهان افتخار می‌کنیم و بعد از 36 سال امروز آماده‌تر از هر روز آماده‌ایم تا از خط امام و رهبری و تشیع دفاع کنیم.


برچسب‌ها: رئیس جمهور در اصفهان | رئیس جمهور در جمع مردم اصفهان | اصفهان |

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 15 بهمن 1393 | 14:29 | نویسنده :

 

 


محققان روس شواهدی از جراحی مغز را بر روی چند جمجمه باستانی شناسایی کرده و با هدف درک بهتر شیوه‌ جراحی، این روش‌ را بر روی یک جمجمه مدرن شبیه‌سازی کردند.

 

 

به گزارش ایسنا، محققان موسسه باستان‌شناسی و قوم‌نگاری نووسیبیرسک، جمجمه متعلق به دو مرد و یک زن را در مناطق کوهستانی آلتای کشف کردند که آثاری از تکنیک‌های اولیه جراحی مغز بر روی جمجمه آنها دیده می‌شود؛ قدمت این جمجمه‌ها به 2300 تا 2500 سال قبل باز می‌گردد.


برچسب‌ها: شبیه‌سازی | جمجمه باستانی | جراحی مغز |

ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 15 بهمن 1393 | 1:25 | نویسنده : مدیر

اخبار,اخبار سیاست خارجی ,برنامه هسته ای ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز، یک فوریت طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران را به تصویب رساندند.
به گزارش ایسنا، این طرح که به امضای 225 نماینده رسیده یک ماده واحده و 7 بند دارد.
در مقدمه توجیهی این طرح آمده:

نمایندگان ملت سلحشور ایران هرگز اجازه نخواهند داد آمریکایی‌ها با تهدید به تشدید تحریم‌ها ایران را وادار به عقب نشینی کنند.

بر این اساس طرح یک فوریتی در جهت حمایت از تیم مذاکره کننده و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و در پاسخ به ضرب‌الاجل آمریکایی‌ها مبنی بر تحمیل خواسته‌های نامشروع آنها به تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.
 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 14 بهمن 1393 | 12:37 | نویسنده : مدیر

اخبار,اخبارسیاست  خارجی,ماهواره جدید ایرانی به فضا

بازتاب خبر پرتاب یک ماهواره جدید ایرانی به فضا و ابراز نگرانی منابع غربی از این موضوع، افزایش نفوذ ایران در یمن به واسطه پیروزی های حوثی ها و نگرانی رژیم اسرائیل از این پیروزی ها، و احتمال انتقام گیری ایران از رژیم اسرائیل بابت هدف قرار دادن یک فرمانده ارشد ایرانی، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
به گزارش «تابناک»، خبر پرتاب یک ماهواره جدید ایرانی به فضا، مهمترین موضوع مربوط به ایران است که از روز گذشته تاکنون مورد توجه مطبوعات و رسانه های بین المللی قرار گرفته است. خبرگزاری کویت ضمن پرداختن به این موضوع می نویسد ایران روز دوشنبه یک ماهواره را به طور موفقیت آمیز به فضا پرتاب کرده که چهارمین ماهواره بومی این کشور به شمار می رود که به فضا پرتاب شده است. در این مطلب به نقل از حسین دهقان، وزیر دفاع ایران اشاره شده که این ماهواره با عنوان «فجر»، توسط راکت «سفیر» به فضا پرتاب شده است. سردار دهقان این اقدام را نشانه دیگری از رشد کشور در حوزه علمی و فناوری دانسته است.
 ادامه مطلب


اخبار,اخبارسیاست  خارجی,شورای همکاری خلیج فارس

 

شورای همکاری ادامه داد: "این سخنان دشمنانه از سوی یک مقام رسمی ایرانی تاثیری جز افزایش دوری میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و ایران برجای نمی گذارد."
شورای همکاری خلیج فارس سخنان آیت الله جنتی در تبریک درگذشت ملک عبدالله را محکوم کرد.

به گزارش عصرایران، خبرگزاری رسمی کویت (کونا) نوشت: "عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس توهین دبیر شورای نگهبان و امام جمعه تهران را به ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی محکوم کرد."ادامه مطلب


کیهان:آقای روحانی چرا به جای پوزش از ملت صورت مساله را تغییر می دهید؟


حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان با عنوان "سخن از کت و عینک نیست!"نسبت به سخنان دیروز ریس جمهور در خصوص منتقدان پیاده روی ظریف و کری انتقاد کرده است

در این سرمقاله آمده است:

1- روز جمعه آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم در مراسم تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پارا‌ آسیایی بار دیگر منتقدان دولت را به باد انتقاد گرفت و ضمن متهم کردن آنان به همصدایی با دشمنان، خطاب به ورزشکاران پرسید؛ «اگر کسی - در‌مسابقات- با طرفداران حریف همصدا شود، برای شما قابل قبول است؟» و در توضیح بیشتر گفت «اگر آنجا ورزشکار ایرانی پیروزی به دست نیاورد، حریفان کف بزنند و کسی با آنها همصدا شود، آیا این موضوع نزد ایرانیان قابل قبول است؟ هیچکس نمی‌پذیرد تا تحت پوشش انتقاد برای حریف کف بزند»!


برچسب‌ها: ظریف و کری | دکتر روحانی | مذاکرات هسته اي

ادامه مطلب

سعید سرکار - دبیرستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از محصولات فناوری نانو به خبرنگار مهر گفت: 9 سال پیش که در حال تدوین سند راهبردی فناوری نانو بودیم، مقام معظم رهبری رهنمودهایی در خصوص شیوه اجرایی و اهداف این سند دادند که تاثیر بسزایی در اجرایی شدن این سند تا الان داشته است.

وی با اشاره به اینکه اهدافی که درسند تدوین شده، تاثیر فناوری نانو بر کیفیت زندگی مردم بوده است، عنوان کرد: ما توانستیم گزارشی از اهدافی که در توسعه فناوری نانو تدوین شده را به مقام معظم رهبری گزارش دهیم.

سرکار با بیان اینکه رسوخ فناوری در صنعت را برای ایشان تشریح کردیم، خاطر نشان کرد: دستاوردهایی از فناوری نانو در صنایع نساجی، فلزات و پوشش کاری، آب و فاضلاب، داروسازی، انرژی، ساختمان، کشاورزی را به حضور ایشان ارائه کردیم.

وی یادآورشد: ارائه دستاوردهای فناوری نانو موجب شادی مقام معظم رهبری شد چرا که ایشان،، تاکید بسیاری به توسعه فناوری در کشور و تاثیر این فعالیت ها بر زندگی مردم دارند.


برچسب‌ها: اخبار،نانو،تکنولوژی

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 11 بهمن 1393 | 23:42 | نویسنده :

 منظره مجتمع وزارت دفاع آمريكا واقع در آرلينگتون در ايالت ويرجينيا كه به شكل هندسي 5 ضلعي ساخته شده و به همين دليل به آن پنتاگون مي‌گويند. اين مجتمع از لحاظ امنيتي و حفاظتي تحت مراقبت بسيار شديد قرار داشته و انواع و اقسام تجهيزات حفاظتي در آن نصب شده‌اند. تنها بخش كوچكي از قسمت اداري آن به روي افراد عادي باز است.


برچسب‌ها: محرمانه\ جهانی\

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 11 بهمن 1393 | 18:30 | نویسنده :

حمیدرضاعرب: آنچه غيرقابل پيش بيني مي‌نمود، رأي 88درصدي شركت‌كنندگان دريك نظرسنجي تلویزيوني به ماندن كارلوس كي‌روش بود.ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 10 بهمن 1393 | 23:10 | نویسنده : مدیر

اخبار,اخبار سیاسی ,محمود احمدی‌نژاد

 

مراسم رونمایی از این سایت عصر روز یکشنبه 12 بهمن 93، در گردهمایی فعالین رسانه‌ای احمدی‌نژادی در ساختمان دفتر رئیس جمهور سابق واقع در منطقه ولنجک برگزار خواهد شد.
سایت شخصی محمود احمدی‌نژاد عصر روز یکشنبه 12 بهمن 93، در گردهمایی فعالین رسانه‌ای احمدی‌نژادی در ساختمان دفتر رئیس جمهور سابق واقع در منطقه ولنجک رونمایی می‌شود.
 ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 9 بهمن 1393 | 13:48 | نویسنده :

 


 

نظامیان خارجی در شکنجه گاه ساواک

 

وابستگان نظامی کشورهای خارجی در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دیروز سه شنبه هفتم بهمن ماه از موزه عبرت (زندان سیاسی سابق ساواک) بازدید کردند.

تصاویر شکنجه گاه ساواک

تصاویر شکنجه گاه ساواک

 ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 9 بهمن 1393 | 13:39 | نویسنده :

 

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین گفت: فرار من دروغ محض است و بنده در خدمت کشورم هستم.


روز گذشته در برخی پایگاه های مجازی خبری مبنی بر فرار مدیرعامل بانک اقتصاد نوین منتشر شده بود.

حسن معتمدی، در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: به نظر می رسد دشمن سیستم بانکی را هدف قرار داده است و در تحریم ها هم یکی از محورهای تحریم سیستم بانکی کشور است.تاريخ : پنج شنبه 9 بهمن 1393 | 13:35 | نویسنده :

 
 

گروه تروریستی داعش قصد دارد بیش از ۵۰ زیارتگاه از جمله مرقد ادریس پیامبر (ع) را در موصل منفجر کند.


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه العالم ، یک منبع امنیتی در استان نینوا با اعلام این خبر افزود : بیش از 50 زیارتگاه و مسجد در موصل در لیست اماکنی قرار دارد که داعش قصد دارد آنها را منفجر کند؛ و مهمترین آنها مرقد ادریس پیامبر علیه السلام و مسجد جامع باشا است که از مهمترین مساجد جامع موصل به شمار می رود.ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 9 بهمن 1393 | 1:19 | نویسنده : مدیر


واکنش آمریکا به بازتاب پیاده‌روی کری و ظریف


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به بازتاب پیاده‌روی وزرای خارجه آمریکا و ایران در محافل سیاسی ایران گفت ظریف و کری دیدارهای متعدد و مفیدی داشتند و این امری معمول است.

انتخاب نوشت: به گزارش سایت اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دیروز در جمع خبرنگاران ابتدا به برنامه کاری «جان‌کری» پرداخت و گفت او فعلا در ژنو حضور دارد و ضمن نظارت بر روند مذاکرات مربوط به پرونده هسته‌ای ایران، ملاقاتی با خانواده کادر دیپلماتیک این کشور در سوئیس داشته است. او درباره بحث‌های این روزها در مجلس ایران درخصوص افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم به 60 درصد گفت: «این مساله تنها یک موضوع پارلمانی مربوط با سیاست داخلی ایران است و ما در هر حال انتظار داریم که ایران به مفاد توافق ژنو پایبند بماند.»ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 9 بهمن 1393 | 1:6 | نویسنده : مدیر

نامه ای که در مجلس «پاره» شد


نماینده اردبیل در مجلس از نامه نمایندگان به رئیس مجلس برای اعلام اسامی 170 داوطلب نمایندگی مجلس دوره‌ هشتم در انتخابات که به ادعای رحیمی از وی پول گرفتند، خبر داد.

به گزارش فارس، کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی پیش‌از ظهر امروز (چهارشنبه) با حضور در جمع خبرنگاران از تهیه نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس به منظور اعلام اسامی 170 داوطلب نمایندگی مجلس دوره‌ هشتم در انتخابات که به ادعای رحیمی از وی پول گرفتنه بودند، خبر داد.ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 8 بهمن 1393 | 15:3 | نویسنده :

فراری 599 جی تزیباترین اتومبیل های روز دنیای بی فیورانو (Ferrari 599 GTB Fiorano)


نامگذاری این خودرو بر اساس نام یکی از پیست های آزمایش رانندگی فراری انجام شده و مانند برخی از خودروهای کلاسیک این شرکت موتور جلو است. طراحی این خوردو بر عهده استودیو پنین فارینا بوده و همانند گذشته شاهد خودرویی زیبا و چشم نواز هستیم. فیورانو از موتور وی12 با حداکثر قدرت 611 اسب بخار نیرو می گیرد.

 ادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 8 بهمن 1393 | 14:48 | نویسنده :

 

روش عجیب یک شرکت چینی برای تنبیه کارکنانش

تنبیه کارمندان چینی

یک شرکت چینی کارکنانی را که در دستیابی به اهداف شرکت کوتاهی کرده بودند واداشت ساعت ها در پیاده رو از مردم عذرخواهی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهو نیوز، مدیران یک شرکت چینی از روش عجیبی برای تنبیه کارکنان کم کار خود استفاده کردند. این شرکت فعال در شهر ساحلی شیامن واقع در جنوب شرق چین کارکنان خاطی خود را واداشت ساعت ها در معبر عمومی زانو زده و از رهگذران عذرخواهی کنند.

بر این اساس افراد مذکور باید زانو زده و دائما جمله «عذرمی خواهم» را تکرار می کردند. این در حالی بود که روی یک برگه در مقابل هر فرد نام، سن و خطای ارتکابی وی نوشته شده بود.

گفتنی است انتشار این تصاویر در اینترنت واکنش های متفاوتی را در پی داشته است.

 

 تاريخ : چهار شنبه 8 بهمن 1393 | 13:48 | نویسنده :

 

 

نگاهی به برخی عکس های خبری روز از گوشه و کنار ایران و جهان در روز چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۳، از شبکه خبر.

حضور رهبر معظم انقلاب در مرقد امام راحل (ره)

حضور مقام معظم رهبری در مرقد امام راحل (ره)

 

 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 7 بهمن 1393 | 22:48 | نویسنده :

 

 

مراسم بزرگداشت شهیدان الله دادی و جهاد مغنیه

مراسم بزرگداشت شهیدان الله دادی و جهاد مغنیه با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری و لشگری در مسجد امیرالمومنین (ع) برگزار شد.

 الله دادی و جهاد مغنیه

 

 

 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 7 بهمن 1393 | 22:42 | نویسنده :

 


 

سقوط پهپاد در کاخ سفید

سقوط یک فروند پهپاد در محوطه کاخ سفید، موجب بسته شدن محل اقامت رئیس جمهور آمریکا شد. سقوط این پهپاد کوچک در محوطه کاخ سفید پرسش های تازه ای را درباره امنیت کاخ سفید مطرح کرده است.

 


برچسب‌ها: اخبارکاخ سفیدپهباد

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 7 بهمن 1393 | 15:17 | نویسنده :

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،کارخانه کشتی سازی Incat استرالیا موفق به ساخت سریع ترین کشتی حهان با نام Francisco شده است. این کشتی می تواند با سرعت ۵۸ گره دریایی یا ۱۰۷ کیلومتر بر ساعت آبها را شکافته و به جلو برود.

سریعترین کشتی دنیا

سریعترین کشتی دنیا

 ادامه مطلب
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 صفحه بعد